سخن روز : دلهايتان را از دنيا بيرون كنيد , قبل از اينكه آنها را از بدنتان بيرون كنند!

معرفـی وب سایت گرافیک

از جستجو خسته شده اید؟دنبال ابزار گرافیک میگردید؟بلد نیستید از فتوشاپ استفاده کنید و به دنبال اموزش هستید؟برگ گراف پیشنهاد ما به شماست،فقط کافیه روی دکمه ورود کلیک کنید،به همین سادگی;;).

نرده شیشه ای چیست و برای چه فضاهایی مناسب است؟

 1. يونوليت,يونوليت سقفي,فرازفوم
 2. نرده شیشه ای چیست و برای چه فضاهایی مناسب است؟

هر خانه اي براي افزايش ايمني راه پله هاي خود نياز به راه پله دارد. البته جدا از ايمن بودن زيبايي نيز اهميت بسزايي دارد و خيلي در طراحي داخلي خانه موثر است. ما چندين نوع نرده داريم: نرده چوبي، نرده فلزي، نرده چوبي و نرده شيشه اي. يكي از پرطرفدارترين اين نرده ها، نرده شيشه اي است. اين نرده ها يكي از شيكترين و زيباترين نوع نرده ها هستند. نرده هاي استيل علاوه بر استحكام و ايمني، ظاهري بسيار جذاب به خانه شما ميدهد. اين نكته را در در نظر داشته باشيد كه تركيب شيشه و استيل طول عمر بيشتري نسبت به ساير نرده ها دارند. اين تركيب خيلي ديرتر دچار خوردگي ميشوند. اين تركيب به سادگي قابل تميز گرفتن و نظافت است و همين موضوع آنرا به يكي از پرطرفدارترين مصالح دكوراسيون داخلي تبديل كرده است.

چند نوع نرده شيشه اي داريم؟

نام ديگر نرده شيشه اي ، هندريل است و همانطور كه گفتيم بخاطر زيبايي و مقاومت بالاي خود بسيار مورد توجه قرار گرفته شده است. نرده هاي شيشه اي داراي دو مدل هستند:

 • با شيشه سكوريت
 • با شيشه لمينت

نرده شيشه اي سكوريت

نرده شيشه اي سكوريت از شيشه سكوريت 8 تا 12 ميليمتر و براي پايه ها از پروفيل آلومينيوم يا استيل ساخته ميشود. اين پروفيل ها بر اساس ارتفاع هندريل با فاصله هاي مشخصي كنار يكديگر قرار ميگيرند. اين شيشه ها نيز در همين پروفيل ها جا گذاري ميشوند و پايه ها با بست شيشه گير در پروفيل ها و در نهايت درپوش آلومينيومي آنادايز بر روي همين پايه ها سوار ميشود.

نرده شيشه اي سكوريت بسيار مقرون به صرفه تر از نرده هاي تمام شيشه اي است. به طوري قيمت نهايي اين نوع نرده ها يك سوم قيمت هندريل هاي تمام شيشه اي ميشود.  عموما از اين نوع نرده در ساختمان هاي مسكوني، ادارات، راه پله و ويلا و بالكن و تراس و محوطه استخر و در بعضي موارد نيز در نماي كلي ساختمان استفاده ميشود.

نرده شيشه اي لمينت

شيشه هاي لمينت بسيار مقاوم تر از نرده هاي شيشه اي سكوريت هستند. البته اين موضوع به دليل ساخت محكم تر آنها بستگي دارد. بايد بگوييم كه نرده شيشه اي لمينت از قرار گرفتن دو عدد از شيشه هاي سكوريت با ضخامت هاي 5 و 8 و 10 ميل در كنار هم ساخته ميشود و همچنين  نرده هاي شيشه لمينت حداكثر ارتفاعي با طول 150 سانتي متر دارند كه كاملا مطابق استانداردهاي بين المللي ميباشد.

نرده هاي شيشه اي لمينت دار به صورت تمام شيشه عرضه بازار مي گردند،تمامي اجزا تشكيل دهنده آن شيشه است و از اين نرده ، هم به عنوان پايه نرده و و هم به عنوان گارد محافظ استفده ميشود. ضخامت شيشه اين نوع نرده 12 تا 16 ميليمتر است ودر آن از هندريل استيل و آلومينيوم و چوبي استفاده ميكنند. معمولا از اين نرده در اماكن عمومي مانند بيمارستان و مطب ها، دانشگاه ها، فرودگاه، مجتمع تجاري و هتل ها استفاده ميشود.

علاوه بر دو مورد مطرح شده در انواع نرده شيشه اي مدلهاي ديگري نيز وجود دارند كه شامل:

 • فيكس پوينت
 • اسپيگوت
 • اكسپوز يا همان روكار
 • دفني يا همان توكار
 • فريملس يا همان بدون فريم

هستند و تمامي اين انوع منتقدين و طرفداران خود را دارند.

چقدر نرده هاي شيشه اي امن هستند؟

يكي ازدغدغه هاي افراد ايمني نرده  شيشه اي است. خيلي نگران اين موضوع هستند كه ايا به همان اندازه كه اين نرده ها زيبا هستند ايمن هم هستند يا خير. خيلي از افراد نگران شكسته شدن شيشه نرده ها و عدم تحمل وزن وارد شده بر آن هستند.

البته اين تصور بسيار پوچ و واهي است. نرده هاي شيشه اي از تمامي جهات مقاومتر و ايمنتر از نرده هاي معمولي هستند. از آنجايي كه نرده هاي شيشه اي شكاف ندارند، به هيچ صورتي  كودكان و حيواناتتان، ميان آن گير نمي كنند و حتي در مواردي دست و پاي خود را نيز از دست نميدهند! در نرده هاي شيشه اي فضاي بين شيشه و تكيه گاهها بسيار كم است. پس ميتوانيم نتيجه بگيريم كه كودك به آساني از آن بالا نميرود. همچنين  برخلاف نرده هاي چوبي و فلزي به هيچ عنوان نه پوسيده ميشوند و نه زنگ ميزنند.

نكته مهم ديگر قابل ذكر اين است كه تحمل وزن نرده هاي شيشه اي بسيار بيشتر از نرده هاي قديمي است البته اين موضوع بخاطر اتصال دهنده هاي فولادي ضدزنگ آن است و همين موضوع باث ميشود كه در طول زمان بيشتري از ديگر نرده ها مقاوم تر و ايمن تر باشند. نصب اين نوع نرده هاي بسيار راحتتر و ايمنتر از سيار نرده ها هست و اتصال بسيار قويتر و ايمن تري دارند. از ديگر نگراني افراد خرد شدن شيشه هاست كه چون مقاومت آن 4 برابر شيشه معمولي است هيچگاه خرد و تكه تكه نميشود. اگر اين نوع نرده ها نيز بشكنند فقط به تكه هاي كوچك و نسبتا بي خطري تبديل ميشوند.

موضوعاتي كه مطرح كرديم نشان دهنده اين موضوع است كه چقدر نرده هاي شيشه اي ايمن هستند و به سادگي ميتوانيد به ساختار انها اعتماد كنيد و زيبايي و دلبازي را به خانه ي خود بياوريد و همچنين ارزش ساختمان خود را با اضافه كردن اندكي طراحي مدرن دهها برابر افزايش دهيد.

 • تاریخ ارسال : يكشنبه 12 مرداد 1399 , ۱۱:۲۹
 • نظرات : 0

تبلیغات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
کد امنیتی